Le ena tekma se je v soboto v 3. ligi vzhod končala s zmago domačih. Na ostalih štirih tekmah so se ekipe razšle brez zmagovalcev. Nedelja je minila v znamenju zadetkov in dveh zmag.

V Ljutomeru je bila prva takšna tekma, ki se je končala z nezanimivim izidom 0:0. Priložnosti je bilo na obeh straneh precej, a zadetkov ni bilo. Izključen je bil tudi Toplak, ki je v 65. minuti prejel rdeč karton zaradi udarjanja. Tudi na drugi tekmi v Šentjurju je bila igra zelo agresivna. Sodnik Lacković je pokazal kar devet rumenih kartonov ter tri rdeče. Mreži pa se na žalost gledalcev nista zatresli. Drugače je bilo v Slovenski Bistrici, kjer so gledalci videli dva zadetka. Padla sta se v dveh minutah, oba pa so dosegli domači. Kristl je namreč v 65. minuti žogo poslal v svoj gol. Beltinčani so v Šmarju doživeli prvi letošnji poraz. Po vodstvu domačih po 8. minuti so agresivneje stopili na žogo, ampak kaj kmalu so doživeli hladen tuš. V razmaku nekaj sekund so v drugem delu tekme prejeli dva zadetka in upi o novih treh točkah so izpuhteli. V Lendavi je tekma potekala v času tradicionalne prireditve Lendavska trgatev. A domači in tudi gostje niso ravno »trgali« na igrišču. Igra obeh ekip je bila precej nepovezana. Omeniti velja zgolj vratnici Mihaela Ivaniča iz prostega strela in Vezjaka na strani gostov.

Nogometaši iz Kuzme so v prvi nedeljski tekmi slavili nad Čardo. Zabili so kar štiri zadetke, dva je prispeval Grah, ki je Tromejniku prinesel prvo zmago letos. V najzanimivejšem srečanju v 2. krogu so bili Ptujčani boljši od ekipe Odranec. Slednji letos še niso zmagali, za goste pa je to že druga zmaga letos in so edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom po dveh krogih. Od prve minute je pričel Naser Kajtazi, ki je med tednom okrepil ekipo Drave.