Kljub reprezentančni pavzi se tekmovanja v slovenskih nižjih ligah nadaljujejo brez premora. Osmi krog 3. SNL Vzhod prinaša nov derbi v Slovenski Bistrici, kjer bo pri vodilni Bistrici gostovala tretjeuvrščena ekipa Zreč. Edini nedeljski obračun bo lokalni derbi med Vidmom in Podvinci.

V Slovenskih Konjicah se obeta obračun sredine lestvice, na katerem bo Dravinja gostila celjski Šampion. Moštvi na lestvici ločuje samo točka razlike, Celjani pa bodo v ŠRC Dobrava pripotovali opogumljeni po domači zmagi nad Podvinci. Omenjeni obračun je najprej bil načrtovan v Podvincih, a je zaradi obilnih padavin bil prestavljen na celjski Olimp, kar je Šampion s pridom izkoristil in zmagal z 2:1. Na drugi strani je Dravinja gostovala pri vodilni Bistrici in dvakrat našla mrežo nasprotnika, a je na drugi strani njena obramba klonila kar štirikrat, tako da je ekipa doživela že svoj tretji poraz v tej sezoni. V prejšnji sta se moštvi na medsebojnih obračunih pomerili enkrat, v Celju pa je Šampion slavil z rezultatom 4:2.

Dravograjčani so v prejšnjem krogu zadovoljni odhajali iz Rogaške Slatine, potem ko so Korošci na gostovanju pri Rogaški iztržili točko. Tokrat Dravograd na svojem terenu gosti Cirkulane, ki na sever Slovenije prihajajo s popotnico dveh zaporednih zmag. Lahko Haložani svoj niz podaljšajo na tri tekme? Varovanci Damjana Vogrinca so v dosedanjem delu prvenstva dokazali, da znajo igrati na tujem, saj so na štirih gostujočih obračunih doslej slavili že trikrat. Haložani so v gosteh slavili proti Zrečam, Dravinji in Šampionu, edini poraz pa so doživeli v Rogaški Slatini. Tri zmage in poraz pa imajo tudi Dravograjčani, a na domačem terenu, na katerem so nazadnje s 4:3 ugnali Dobrovce ter tako pozabili na nesrečni poraz proti Bistrici, ki je do zmage prišla šele v samem zaključku dvoboja.

V Šmarjah pri Jelšah se obeta obračun začelja lestvice. Šmarje pri Jelšah in Dobrovce sta na lestvici točkovno poravnani, tri osvojene točke obeh ekip pa trenutno zadostujejo le za delitev zadnjega mesta. V prejšnjem krogu sta obe ekipi vknjižili nov poraz. Šmarčani so doma klonili proti Zrečanom, potem ko so gostje oba zadetka na srečanju zabili v drugem polčasu, medtem ko so Dobrovce na svojem terenu gostile prevaljski Korotan in v zaključnih minutah srečanja ostale brez točke. Ekipi sta v tretjeligaški konkurenci zbrali že nekaj medsebojnih obračunov, na zadnjih pa je praviloma slavila gostujoča ekipa. Se podoben scenarij lahko ponovi tudi tokrat?

Bistrica je v prejšnjem tedenu na derbiju kroga gostila Dravinjo in slavila z rezultatom 4:2, s čimer je moštvo ohranilo stoodstotni izkupiček v tej sezoni. Varovance Simona Dvoršaka sedaj čaka nov derbi, in sicer bo v Slovenski Bistrici gostovala ekipa Zreč. Zreče so v seriji treh zaporednih zmag in šestih tekem brez poraza, kar ekipo uvršča tik pod vrh prvenstvene razpredelnice. Na njem z 21 osvojenim točkami kraljuje Bistrica, medtem ko s petimi točkami zaostanka sledijo Slatinčani in Zrečani. Prav slednji bodo nova resna preizkušnja za Bistričane, ki pa so na vse dosedanje izzive znali odgovoriti. Trenutno se zdi, da je Bistrica razred zase med dvanajstčlansko konkurenco vzhodne skupine 3. SNL in v kolikor bo ekipa nadaljevala s podobno formo, ki jo kaže v zadnjih tednih, potem bi si lahko že do konca jesenskega dela sezone priigrala udobno prednost pred zasledovalci. Pri tem bosta ključni naslednji dve domači preizkušnji. Najprej bodo Bistričani v soboto gostili Zreče, nato pa dva tedna kasneje še Rogaško.

Po minimalni zmagi v Dobrovcah, bo prevaljski Korotan tokrat imel neprimerno težjo nalogo, saj bo na svojem terenu gostil Slatinčane. Rogaška je v minulem krogu na domačem terenu gostila Dravograd in se je proti Koroščem morala zadovoljiti z delitvijo točk, s čimer je ekipa prekinila niz štirih zmag. Štajerci trenutno zasedajo drugo mesto na lestvici, ekipa Damijana Romiha pa deluje odlično predvsem v obrambi, ki je nazadnje klonila v drugem krogu na gostovanju v Slovenskih Konjicah. Na omenjenem obračunu je Lana Vunderla v 55. minuti ugnal Žan Ramšak, od takrat pa je 23-letni čuvaj mreže zbral že skoraj 500 minut brez prejetega zadetka. Priložnost za nadaljevanje izjemne serije se sedaj pojavlja proti Prevaljčanom, ki v uvodnem delu sezone spadajo med slabša napadalna moštva, saj so na sedmih obračunih mrežo nasprotnika zatresli samo devetkrat. Napadalci Korotana se trenutno mučijo z učinkovitostjo, v prejšnjem krogu so zadetek za minimalno zmago v Dobrovcah zabili šele šest minut pred iztekom rednega dela ter s tem prekinili več kot 200 minut trajajočo strelsko sušo.

Edini nedeljski obračun bo tokrat odigran v Vidmu pri Ptuju, kjer bo na sporedu lokalni derbi med Vidmom in Podvinci. Obračun moštev, ki ju na zemljevidu ločuje Ptujsko jezero se bo že tradicionalno pričel ob 10.30 uri zjutraj. Tudi v tem primeru gre za dvoboj spodnjega dela lestvice, v dosedanjem delu prvenstva pa so v nekoliko boljšem položaju nogometaši Podvinc, ki s sedmimi točkami zasedajo deveto mesto na lestvici. Mesto nižje in s tremi točkami zaostanka se na lestvici nahajajo Videmčani, ki so v seriji treh zaporednih porazov oziroma petih tekem brez zmage. Klub je nazadnje doživel poraz v Cirkulanah, edini zadetek na srečanju pa je padel sredi prvega polčasa. Neprimerno boljše gre v zadnjem obdobju Podvincem, ki so vse svoje točke osvojili na štirih septembrskih tekmah. Najprej so visoko slavili v gosteh pri Dobrovcah, nato doma izgubili, a dodobra namučili Slatinčane, da bi mesec trgatev zaključili z zmago v Cirkulanah ter remijem v Slovenskih Konjicah. Dobro serijo so želeli nadaljevati na domačem terenu proti Šampionu, a je slabo vreme obračun prestavilo na umetno travo celjskega Olimpa, kjer so se boljše znašli Celjani in po zadetku Gala Grobelnika v 87. minuti osvojili vse tri točke. Ekipi Vidma in Podvincev sta v lanski prekinjeni sezoni odigrali eno tekmo, jutranji obračun v Vidmu pa se je končal z minimalno zmago gostov.

Spored 8. kroga 3. SNL Vzhod:
Dravinja – Šampion Celje (sobota, 15:30)
Koroška Dravograd – Cirkulane
Šmarje pri Jelšah – Dobrovce
Bistrica – Zreče
Korotan Prevalje – Rogaška (18:00)
Videm – Podvinci (nedelja, 10:30)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…