V Lendavi se je ob 20.30 začelo drugoligaško srečanje med domačo Nafto in Radomljani. Tekma je bila za ene in druge izrednega pomena. Radomljani bi si z zmago že zagotovili drugoligaški naslov, a bodo morali počakati vsaj do prihodnjega kroga. Lendavčani so namreč tekmo dobili z 1:0 in so s prigarano zmago še ohranili upe na končno 2. mesto.

Prvi polčas je minil brez zadetkov, kljub temu pa smo videli kar nekaj lepih akcij na eni in na drugi strani. Ekipi sta napadali v valovih, a na tiste res prave priložnosti smo morali počakati do začetka drugega polčasa.

Drugi del so veliko bolje odprli nogometaši Radomelj, ki so bili v uvodnih minutah precej nevarnejši. Najprej so gostje po domnevnem prekršku domačega branilca zahtevali enajstmetrovko, a je piščalka glavnega sodnika Darjana Kovačiča ostala nema. Nato je sledil še nevaren strel Pogačarja, ko je vodstvo Radomelj z refleksno obrambo preprečil domači vratar Raduha. V 62. minuti so Lendavčani dobili enajstmetrovko po neumnosti gostov v svojem kazenskem prostoru. Najstrožjo kazen je v zadetek realiziral Stjepan Oštrek. Naftaši so se po doseženem zadetku pomaknili nazaj in svojo prednost uspešno branili. Večkrat jih je rešil tudi vratar Florijan Raduha, ki je Radomljane s svojimi obrambami spravljal v obup. Do konca srečanja je lendavska obramba zdržala in domačini so postali šele druga ekipa, ki je v tej sezoni na kolena spravila mlinarje.

NK Nafta 1:o NK Radomlje

Strelci: Oštrek 62′

Naloži več novic od Urban Podvratnik
Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogo metaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gor…