Sobotno popoldne so za skok v soseščino izkoristili tudi nogometaši kranjskega Triglava. Orli so se po sredinem dvoboju z zagrebškim Dinamom, ki so ga izgubili s 4:1, danes udarili še s trenutno vodilno ekipo hrvaškega prvenstva, Rijeko Matjaža Keka.

Zasedba s Kvarnerja je na domači Rujevi s štirimi zadetki v kranjski mreži potrdila status favorita, a velja omeniti, da so bili kar trije zadetki doseženi v zadnji četrtini dvoboja. Kranjčani so napade gostiteljev uspešno odbijali do 24. minute, ko se je z lepim zadektom proslavil hrvaški reprezentant Franko Andrijašević. Rečani so si v prvem polčasu pripravili še nekaj priložnosti, podobno sliko pa je 300 gledalcev videlo tudi v nadaljevanju.

Za mirnejši zaključek srečanja je v 69. minuti poskrbel naš Matic Črnic, ki je v 69. minuti izkoristili podajo Ajayija, se osvobodil svojega čuvaja in z lepim udarcem podvojil domačo prednost. Kmalu zatem je v polno meril še Kovačević, končni izid srečanja pa je bil postavljen v 79. minuti, po golu Turčina.

RIJEKA 4:0 TRIGLAV
Andrijašević (24′) Črnic (69′), Kovačević (72′), Turčin (79′)
Triglav: Džafić (46′ Gromilić), Križaj (76′ Ovsenek), Krcić (76′ Kryeziu), Robnik (76′ Kopač), Udovič (56′ Gajić), Mlakar (63′ Ahačić), Kuhar (46′ Česen Arh), Šmit (76′ Zec), Stokuća (46′ Bukara), Suljević (56′ Janjič), Bojić. Trener: Siniša Brkić.

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …