S štirimi sobotnimi tekmami 16. kroga se je začel tudi spomladanski del 2. SNL. Vodilno Krško je že v uvodni tekmi doživelo hladen tuš na gostovanju pri Ankaran Hrvatinih, Dobljani so se doma znesli nad zadnjeuvrščenimi Šmarčani. Na Gorenjskem, na tekmi med Šenčurjem ter Tolminom nismo videli zadetkov, v Veržeju pa so slavili Kranjčani, ki so se prvemu mestu približali na vsega dve točki. Preostala tekma med Aluminijem in Dravinjo je bila odigrana v nedeljskem popoldnevu. Po preobratu v drugem polčasu so jo dobili Kidričani.

Naše poročilo tokrat začenjamo v Dobu, kjer so lanskoletni prvaki pričakali zadnjeuvrščeno ekipo lige, Šmartno 1928. Že na prvi letošnji medsebojni tekmi so bili prepričljivo boljši Dobljani, ki so slavili s kar 0:5, demonstracijo moči nad Šmarčani pa so predstavili tudi tokrat. V 25. minuti je mrežo gostov najprej načel Amer Krcić, ki je dosegel tretji zadetek sezone in zanimivo, vse tri dosegel prav proti Šmartnemu. Osem minut je bilo potrebnih za naslednji zadetek domačih. S prostega strela je natančno meril kapetan Doba, Klemen Kunstelj in povišal rezultat na 2:0. To je bil tudi izid prvega polčasa. Domači so vseskozi napadali, gostje so se bolj ali manj le branili. Dokončen razpad sistema v obrambi gostov je sledili v obdobju med 72. in 76. minuto, ko so Dobljani zadeli kar trikrat! Najprej je bil uspešen Marko Lunder, nato je svoj drugi zadetek na tekmi dosegel Kunstelj, na 5:0 pa je v 76. minuti povišal Uroš Klopčič. Piko na i izjemni predstavi je minuto pred koncem rednega dela postavil Jan Češnjevar in zadel za končnih 6:0. Aktualni prvaki so lahko upravičeno zadovoljni s prikazanim po prvi tekmi drugega dela, Šmartno pa ostaja gladko na zadnjem mestu. Dob bo tudi naslednjo tekmo odigral doma, ko bo gostil Ankaran, Šmartno pa bo morebitno presenečenje iskalo doma proti Veržeju.

Kranjski Triglav je na vedno neugodnem gostovanju v Veržeju prišel do pomembnih treh točk in se ob spodrsljaju Krškega prvemu mestu približal le na dve točki. Varovanci Siniše Brkića so dvome o zmagovalcu razrešili že v prvem polčasu. Domača obramba že v uvodu ni imela rešitve za letošnjega kralja strelcev, Mateja Poplatnika, ki je že v 8. minuti načel mrežo domačih. Triglav, ki je bil od Veržeja boljši že na prvi tekmi, je v 25. minuti vodil že z 0:2. Nepazljivost domače obrambe je izkoristil Nejc Križaj. 25-letnik je dosegel tretji zadetek letos. Gostje so se po vodstvu potegnili nazaj, Veržej je napadal, a je vse napade domače vrste kranjska obramba zlahka prekinjala. Izid je ostal nespremenjen vse do konca. Lepo število gledalcev je v sončnem vremenu lahko le zaploskalo zanesljivi zmagi gostov, ki bodo prvo mesto napadali že v naslednjem krogu, ko jih čaka vedno nepredvidljivi lokalni derbi s Šenčurjem, ki jih je v tej sezoni že porazil. Veržej bo prve spomladanske točke iskal proti Šmarčanom.

Prenovljena ekipa Ankaran Hrvatinov je gostila vodilno ekipo Krškega. Krčani, ki so imeli pred začetkom spomladanskega dela pet točk prednosti pred najbližjimi zasledovalci, so pokleknili že na prvi spomladanski preizkušnji. Ekipa Ankarana, ki je na zadnjih štirih tekmah jesenskega dela ostala nepremagana, je niz podaljšala še na peto tekmo in za mnoge presenetljivo ostala neporažena. Za navdušenje domačih navijačev je v 26. minuti poskrbel Marko Vukelić, ki je sedaj šestouvščeno moštvo lige povedel v vodstvo z 1:0, kar je bil tudi rezultat polčasa. Izid se tudi v nadaljevanju ni spremenil, domači so uspešno odbili vse napade gostov. V 75.minuti so gostje ostali še z igralcem manj, glavni sodnik srečanja Rade Obrenović je pot v slačilnico pokazal Boštjanu Frelihu. Tudi v zadnjih 15 minutah se mreži nista več tresli, ostalo je pri izidu 1:0 in zmagi Ankarana. Domači so lahko s prvo tekmo spomladi zelo zadovoljni, uspeh bodo poizkušali še nadgraditi v naslednjem krogu, ko odhajajo na težko gostovanje vDob. Krško, ki je bilo prvih deset krogov neporaženo, je na zadnjih šestih tekmah kar trikrat ostalo brez točk. Popravni izpit bodo Krčani imeli v Slovenskih Konjicah, ko jih bo doma pričakala Dravinja.

Mreži sta mirovali na tekmi v Šenčurju, kjer so gostovali Tolminci, ki so bili s tretjim mestom najlepše presenečenje jesenskega dela sezone. Moštvo gostujočega stratega Davida Kanalca je pozimi ostalo brez prvega strelca Tima Lo Duce, zato so pri rdeče-belih že pred začetkom spomladanskega dela sezone napovedali, da bodo v uvodnih krogih nadaljevanja verjetno imeli nekaj težav z doseganjem zadetkov. Tokrat nič kaj bolje ni šlo niti Šenčurjanom, mreži sta mirovali vseh 90 minut, s točko pa so lahko verjetno bolj zadovoljni Gorenjci, ki se bodo v nadaljevanju sezone z Dravinjo borili za obstanek med drugoligaši.

V zadnji tekmi 16. kroga 2. SNL sta se za prve spomladanske točke pomerili še ekipi Aluminija in Dravinje. Aluminij, ki se je v zimskem prestopnem roku pošteno okrepil, je na zadnjih treh jesenskih tekmah pred domačimi gledalci ostal praznih rok, zato je bila današnja zmaga praktično nuja. A začetek ni šel po domačih željah, saj so gostje iz Slovenskih Konjic, ki jih čaka trd boj za obstanek v ligi, pogumno pričeli tekmo proti tekmecu precej višje uvrščenemu na prvenstveni razpredelnici. Konjičani so preko Denisa Vezjaka, nogometaša z največjo minutažo v dresu Dravinje, povedli v 17. minuti in domačim navijačem pripravili neprijetno presenečenje. Osem minut po vodstvu so gostje ostali z igralcem manj, saj je bil izključen Gregor Kotnik. Domači so v drugem delu vse sile usmerili v napad, kar se jim je obrestovalo po uri igre, ko so v razmaku minute kar dvakrat zatresli mrežo Dravinje in poskrbeli za popoln preobrat. V 59. minuti je za izenačenje z drugim zadetkom sezone poskrbel Žiga Škoflek, že v naslednjem napadu pa je Marko Nunić poskrbel za vodstvo in zadovoljstvo domačih navijačev. Gostje v nadaljevanju niso uspeli priti do novega zadetka, tako da je ostalo pri izidu 2:1 in osmi zmagi Aluminija v letošnji sezoni, s čimer so Kidričani na četrtem mestu prehiteli Tolmin. Dravinja je lep del srečanja vodila in upala na tako želene točke, ki jih potrebuje v boju s Šenčurjem,a zapravila vodstvo in ostala praznih rok. Novo priložnost bodo tako nogometaši Dravinje iskali doma proti vodilenmu Krškemu, Aluminij pa odhaja na vroče gostovanje v Tolmin.

ROLTEK DOB 6:0 ŠMARTNO 1928
Krcić (25′), Kunstelj (36′, 74′), Lunder (72′), Klopčič (76′), Češnjevar (89′)
ALUMINIJ 2:1 DRAVINJA
Škoflek (59′), Nunić (60′); Vezjak (17′)
RK: Kotnik (25′ – Dravinja)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…