Včerajšnje popoldne sta za prijateljske obračune izkoristila tudi dva člana 2. SNL, ki gojita visoke ambicije v prihajajoči sezoni. Na delu so bili nogometaši Gorice in Nafte, ki pa so bili polovično uspešni.

Novogoričani so v italijanski Padovi odigrali tekmo proti reprezentanci Omana do 23 let in se ob koncu dvoboja veselili zmage z rezultatom 2:1. Tekmo so sicer bolje začeli Arabci, ki so po napaki varovancev Borivoja Lučića prešli v vodstvo že v 13. minuti, a so Primorci tik pred odmorom prišli do zasluženega izenačenja, pod katerega se je podpisal Etien Velikonja. Obe ekipi sta v drugem delu premešali zasedbi, trenutek odločitve pa je prišel v 74. minuti, ko je po podaji iz kota v omanskem kazenskem prostoru najvišje skočil Tine Kavčič in postavil končnih 2:1.

Lendavčani so le nekaj dni po začetku priprav na svojem stadionu gostili mladinsko ekipo ruskega prvoligaša Krasnodar. Dvoboj, ki je ob dogovoru obeh ekip trajal 100 minut, so z minimalnih 1:0 dobili Rusi, ki so povedli že v 12. minuti igre in nato vodstvo obdržali vse do zadnjega sodnikovega piska.

V tem tednu so s pripravami pričeli tudi nogometaši Jadrana iz Dekanov in včeraj odigrali prvo pripravljalno tekmo. Na svoji zelenici so s 7:1 premagali FC Select, v sredo pa jih v Murski Soboti čaka dvoboj s slovitim Dinamom iz Zagreba.

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …