Nogometaši ravenskega Fužinarja so ponovno vknjižili vse tri točke in po dveh odigranih krogih ostajajo stoodstotni in na prvem mestu 2. SNL. Tokratna žrtev Ravenčanov je bila ptujska Drava, ki je v novo sezono štartala zelo slabo.

Zaradi obnove travnate površine stadiona na Ptuju je današnji dvoboj bil odigran v bližnjem Zavrču, zmage pa so se po velikem pobratu veselili gostje iz Koroške. Nogometaši Fužinarja so obračun tudi bolje pričeli, saj so po zaslugi zadetka Žana Florjanca ob polčasu držali minimalnih 0:1. Vodstvo Ravenčanov je v deveti minuti nadaljevanja izničil Matic Marcius,  Ptujčani pa so do preobrata prišli štirinajst minut pred koncem rednega dela, ko je zabil Samuel Nelson. Vse je kazalo na prve točke kurentov v letošnji sezoni, vendar se s tem gostje niso strinjali in so v naslednjih minutah uprizorili preobrat. Le dve minuti po vodstvu Drave je za 2:2 poskrbel Matej Potokar, minuto kasneje pa je Tadej Trdina s svojim četrtim zadetkom v tej sezoni poskrbel za veliko slavje in novo zmago Fužinarja, ki še naprej ostajajo na prvem mestu 2. SNL. Tekmo je nekoliko zasenčilo dogajanje v samem zaključku dvoboja, ko je glavni delivec pravice Matej Čontala na vsaki strani izključil po enega igralca. Nogometaš Drave Nelson je v hitrem protinapadu bil nepravilno zaustavljen s strani Jureta Grubelnika, nato pa je s komolcem udaril nogometaša Fužinarja. Glavni sodnik je oba igralca nemudoma poslal predčasno pod prho. Nelson je zaradi udarca prejel direktni rdeči karton, Grubelnik pa je bil izključen zaradi prekrška in drugega rumenega opomina.

DRAVA PTUJ – FUŽINAR RAVNE 2:3 (0:1)
Strelci: Marcius (54′), Nelson (76′); Florjanc (13′), Potokar (78′), Trdina (79′)

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …