Potem ko je bila uvodna tekma četrtega kroga 2. SNL že v petek odigrana v Šenčurju, kjer so pričakovano zmago slavili Dobljani, so bile danes popoldne odigrana še tri srečanja. Ptujska Drava je v dvoboju vodilnih ekip lige slavila še tretjič zapored in po zmagi nad Ankaranom skočila na vrh lestvice. Triglav tudi po četrtem krogu ostaja brez zmage, čeprav so Kranjčani ob polčasu obračuna vodili že z dvema zadetkoma prednosti, a so se uporni Tolminci v drugem polčasu vrnili in se po koncu veselili prve točke v sezoni. Do prve drugoligaške zmage pa so v Veržeju prišli nogometaši kranjske Zarice. Najzanimivejši obračun kroga pa smo spremljali v nedeljo, pomerili sta se neporaženi ekipi Radomelj in Aluminij, obračun pa se je končal s presenetljivo visoko zmago domačih, ki so v kidričevsko mrežo pospravili kar šest zadetkov.

Gostujoča zasedba, za katero je od prve minute debitiral tudi Borut Semler, je že od začetka narekovala tempo igri, ki so ji domači le stežka sledili. Vseeno so si, tako kot gostje, tudi domači pripravili nekaj priložnosti, a v prvem polčasu zadetkov nismo videli.  Drugače je bilo v drugem delu srečanja, ko smo videli dva zadetka, oba v mreži domačih. Najprej je mrežo gostov v 56. minuti srečanja zatresel izkušeni 29-letni Denis Mešanović, ki je bil v preteklosti tudi že član Šenčurja. Domači si še niso povsem opomogli od rezultatskega zaostanka, že je deset minut kasneje na semaforju kazalo 0:2. V polno je meril rezervist Gregor Čretnik, ki je pred letošnjo sezono prav iz Šenčurja prestopil v Dob in tako potrdil zakon bivšega ter zapečatil usodo domačih, ki tako še naprej ostajajo brez zmage. Prvak iz sezone 2013/14 se je veselil še druge zmage v sezoni, s sedmimi osvojenimi točkami pa so se Dobljani vsaj za dan povzpeli na vrh razpredelnice. Na drugi strani Šenčur še naprej ostaja brez zmage, z dvema remijema se nahajajo v spodnjem delu tabele. Dob je tako v zadnjih šestih medsebojnih tekmah ob remiju zabeležil kar pet zmag!  Dob bo novo zmago lovil doma proti Veržeju, Šenčurju pa razpored ne prizanaša, prvo zmago v sezoni bodo šli iskat na zahtevno gostovanje v Kidričevo.

V Veržeju se je domačin, ki je dobro štartal v sezono, pomeril z novincem, kranjsko Zarico, in verjetno so Zlatko Gabor, njegovi varovanci ter domači navijači pričakovali nadaljevanje uspešnega niza, a se je končalo v nasprotju z njihovimi željami. Novinec iz Kranja, še brez zadnje okrepitve Alena Krcića, je v Prlekijo pripotoval zgolj z enim rezervistom, a vseeno uspel presenetiti in precej nepričakovano odnesti poln plen. Za rdeče vrage je že po dobre četrt ure igre gol dosegel prvi topnik lanske tretje lige, Blaž Šujica, mreži pa se do konca nato nista več tresli. Moštvo Janeza Zupančiča je tako zabeležilo zgodovinsko prvo zmago v 2. SNL in se s tremi točkami pomaknilo na šesto mesto, prvič tudi pred slovitega soseda.

Triglav je namreč pred 250 gledalci na stadionu Stanka Mlakarja le remiziral proti zadnjeuvrščenemu Tolminu, čeprav je dolgo časa kazalo drugače. Zasedba neuničljivega Siniše Brkića je sicer  tekmo krenila odlično, Poljanec je po avtu Šmita hitro dosegel vodilni zadetek, po 20 minutah pa je bilo že 2:0, natančen je bil mladi vezist Bukara, ki je odlično akcijo in podajo Jugovarja pretvoril v zadetek. Takšen je bil tudi izid polčasa in izgledalo je, da bodo domači rutinirano rešili tekmo proti skromnemu nasprotniku, ki v prvih treh kolih ni osvojil niti točke. Toda David Kanalec je v slačilnici goste očitno dobro motiviral in v drugem delu je prišlo do spremembe. Sredi polčasa je najprej znižal Dejan Sokanović, njegov brat Dalibor pa je le nekaj minut kasneje dosegel še drugi zadetek za svoje moštvo in poskrbel za izenačenje. V zaključku so rdeče-črni ostali brez strelca drugega gola, a vseeno zdržali vse napade orlov in se tako razveselili velike točke, prve v letošnji sezoni.

Vsaj na papirju najzanimivejši obračun kroga je bil odigran na Ptuju, kjer sta se pomerili vodilni ekipi lige. Drava je pričakala presenetljivo vodilni Ankaran, ki pa je moral tokrat priznati premoč in prvi poraz v sezoni. Prvi polčas ni ponudil zadetkov, v nadaljevanje pa so bolje krenili Štajerci in v 54. minuti tudi povedli. V gneči in zmedi pred golom, je žoga končala za hrbtom vratarja Mateja Paala, čeprav je zadetek proslavljal Aleš Čeh, pa so ga kasneje pripisali Timu Vodebu, tako da je šlo za avtogol. Le tri minute kasneje je bil obračun praktično odločen. Ptujčani so izsilili prekršek na robu kazenskega prostora, žogo si je nastavil Nastja Čeh ter jo v slogu svojih najboljših let poslal čez živi zid in v gostujočo mrežo. Gostje so kmalu zatem klonili še tretjič, končni rezultat je postavil obetavni rezervist Luka Šalamun.

V vročem nedeljskem popoldnevu smo spremljali še zadnje srečanje četrtega kroga, lanskoletni prvoligaš iz Radomelj je gostil Aluminij. Obe ekipi sta bili do tega kroga še neporaženi, zato se je obetalo zanimivo in izenačeno srečanje. A razpletlo se je povsem v nasprotju s pričakovanji, saj so Radomljani do vrha napolnili kidričevsko mrežo. Žogo so v uvodu več v svoji posesti držali gostje, a iz hitrih protinapadov so bili veliko bolj nevarni domači. Najprej so v deveti minuti zamudili lepo priložnost iz kota, zato pa so se domači veselili ob koncu 19. minute. Gostje so žogo izgubili na sredini igrišča, po podaji Gajića pa se je za strel z 22 metrov odločil Jakovljević in zadel v desni spodnji kot gostujoče mreže. Na desni strani igrišča je bil skozi celoten polčas nevaren Jurčević, za katerega gostje niso našli pravega odgovora. V 29. minuti se je po močnem strelu z razdalje izkazal vratar gostov Janžekovič in žogo odbil v kot. Pritisk domačih se je stopnjeval, od daleč je najprej meril še Stoiljković, v naslednjem napadu pa so domači podvojili vodstvo, po predložku z leve je bil z glavo najspretnejši Zorc in povišal rezultat na 2:0. Po drugem zadetku so domači povsem zagospodarili na igrišču in nizali priložnosti. Gostje se niso predali in v 41.minuti izid znižali na 2:1. Največ dela za gol je opravil Kastratović, ki je na sredini igrišča odlično sprejel žogo, se otresel domačih branilcev in poslal žogo v šestnajstmetrski prostor, zaključek pa je pripadel Škofleku, ki je s pomočjo leve vratnice premagal vratarja Andrića. Ko je že kazalo, da se izid v prvem delu srečanja ne bo več spremenil, je na desni strani veliko dela znova postoril Jurčevič, prenesel žogo na levo stran, od daleč je poskusil Stoiljkoviž, Janžekovič je žogo le odbil, Gajiću pa ni bilo težko zatresti mrežo gostov. Tudi v drugem delu smo na začetku srečanja videli dinamično igro tako z ene in druge strani. Vseeno v prvem delu drugega polčasa izrazitih priložnosti nismo videli, še naprej so žogo v posesti več držali gostje, a so le stežka prišli do konkretnega strela proti vratom Andrića. Zato pa se je v 75. minuti gostujoča mreža zatresla še četrtič. V svojem kazenskem prostoru je bil nespreten Damiš in zrušil domačega nogometaša, po strelu z bele točke pa je bil uspešen Barukčić. Goliada domačih se je nadaljevala v 77. minuti, po hudi napaki gostujoče obrambe, nepreviden je bil Kajtna, je najprej do strela prišel Jurčević, Janžekovič je žogo še odbil, Primcu pa nato žoge ni bilo težko potisniti žoge v prazen gol. Eno redkih priložnosti v drugem delu so gostje zapravili v 81. minuti, ko se je izkazal Andrić. Popolno dominanco so domači kronali ob izteku 90 minut, ko so z leve strani izvedli prosti strel, z glavo pa je bil uspešen Barukčić in tako golu z enajstih metrov dodal še drugega. Zaslužena visoka zmaga domačih, ki so pokazali raznovrstno napadalno igro, gostje pa si kljub večji posesti žoge resnejših priložnosti niso uspeli priigrati. Radomlje so se tako z zmago povzpele na drugo mesto, Aluminij pa ostaja na sredini lestvice.

Rezultati četrtega kroga 2. SNL:
ŠENČUR 0:2 ROLTEK DOB
Mešanović (56′), Čretnik (66′)
TRIGLAV KRANJ 2:2 TKK TOLMIN
Poljanec (13′), Bukara (21′); De. Sokanović (68′), Da. Sokanović (76′)
FARMTECH VERŽEJ 0:1 ZARICA KRANJ
Šujica (17′)
DRAVA PTUJ : ANKARAN
Vodeb (54′ ag), N. Čeh (57′), Šalamun (63′)
KALCER RADOMLJE 6:1 ALUMINIJ
Jakovljević (19′), Zorc (31′), Gajić (45′), Barukčić (75′ pen, 90′), Primc (85′); Škoflek (41′)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …