Zadnji krog druge tretjine 2. SNL je prinesel le eno domačo in kar tri gostujoče zmage. Brežice so izkoristile prednost domačega igrišča in proti Veržeju slavile visoko zmago s 4:1, česar doma ni uspelo Dravi, Ankaranu in Brdom. Ptujčani so proti Dobljanom hitro povedli, a nato do konca srečanja prejeli dva zadetka in ostali praznih rok, ravno tako kot Ankarančani, ki so doma na enak način klonili proti Krki. Brda doma proti Triglavu niso uspela zadeti, zmagovalca pa je odločil Luka Majcen in Triglavu prinesel nove tri točke.

Na Ptuju smo videli izjemno dinamično srečanje s tremi zadetki in kopico neizkoriščenih priložnosti, ob koncu srečanja pa so se treh točk veselili gostje z Doba, ki so se po zaostanku hitro pobrali in zasluženo slavili zmago. Že v uvodu smo videli veliko akcije, najprej je v deveti minuti do priložnosti prišel gostujoči Rok Kidrič in dobro meril z glavo, a je njegov strel izjemno ubranil vratar Trajkovski, takoj za tem pa smo na drugi strani videli identično akcijo, prodorni Marcius je poslal uporaben predložek v sredino in našel Mitjo Križana, ki je z glavo matiral Čretnika in domače povedel v vodstvo. Toda vodstvo ni bilo dolgo. V 18. minuti se je v novi priložnosti znašel Kidrič, vnovič je bil po strelu z glavo uspešnejši domači vratar, a po odbitku in strelu Matica Mirtiča je bil Trajkovski brez moči, nogometaši Doba pa so prišli do izenačenja. Gostje so po zadetku zavladali na igrišču, stresli vratnico in si pripravili še dve, tri lepe priložnosti za zadetek, a do vodstva v prvem polčasu niso uspeli priti. Na drugi strani so domači najlepšo priložnost zapravili v izdihljajih polčasa, po strelu Kukovca. Tudi v drugem polčasu so imeli gostje terensko premoč, ki so jo kronali v 62. minuti. Kapetan Klemen Knustelj je izvajal prosti strel s slabih 30 metrov, presenetil domačo obrambo ter zatresel mrežo Drave. Tako na eni kot drugi strani bi lahko do konca srečanja padel kakšen zadetek, a mreži se nista več zatresli. Dobljani so prišli do prve spomladanske zmage, Drava pa je še drugič klonila, kljub temu pa razmerje moči v spodnjem delu lestvice ostaja nespremenjeno.

Kot smo že vajeni, v Vipolžah velikokrat odloča en sam gol ali največ dva, na tekmah Bricev pa ponavadi pade najmanj zadetkov. Tudi tokrat so gledalci videli le en zadetek, na njihovo žalost pa le ta ni bil dosežen s strani Brd. Kranjčani so namreč na zahtevnem gostovanju upravičili vlogo favorita in v drugem polčasu strli Brda. V 65. minuti je bil strelec edinega zadetka na srečanju Luka Majcen, ki je vodilno ekipo lige okrepil v zimskem prestopnem roku in zadel še drugič zapored. Za varovance Tončija Žlogarja je bil to osmi poraz v sezoni, v zadnjo tretjino prvenstva bodo vinarji krenili s šestega mesta. Orli so na drugi strani slavili še petič zapored in imajo tako pred zadnjimi osmimi srečanji devet točk prednosti pred najbližjimi zasledovalci Dobljani.

Največ golov smo videli v Brežicah, kjer je domači ekipi nasproti stal Veržej, ki je v zadnjem krogu presenetil Ankaran in upal na novo presenečenje. Le-to jim je onemogočil Nedo Turković, ki je zadel kar trikrat in domače pripeljal do sedme zmage sezone, s katero Brežičani ostajajo na četrtem mestu. Prvi zadetek je padel v 27. minuti, ko je 27-letni Sarajevčan prvič ugnal gostujočega vratarja Andrejča. Isti nogometaš je v 54. minuti še povišal prednost domačih in poskrbel za veselje okoli 200 gledalcev na tribuni. Za Prleke je žarek upanja posijal v 70. minuti, ko je zaostanek znižal Jernej Trstenjak, ki je v igro vstopil le štiri minute pred tem, a je gostujoče upe na vsaj točko hitro pokopal prvi strelec srečanja, ki je v 83.minuti dosegel hat-trick in povišal vodstvo na 3:1. V zaključku srečanja je padel še peti zadetek, piko na i domači zmagi je s prvencem ob debiju za Brežice postavil rezervist Hamzagić.

Maloštevilni gledalci v Dekanih, kjer so Ankarančani zaradi obnove igrišč na Bonifiki in v Ankaranu odigrali srečanje s Krko, so videli poraz Primorcev, ki so klonili proti lanskoletnemu prvoligašu. Domači so sicer srečanje začeli dobro, hitro povedli in dolgo časa držali niti igre v svojih nogah. Strelec edinega zadetka v prvem polčasu je bil že v 20. minuti izkušeni, 33-letni Jaka Štromajer, ki se je veselil prvega zadetka v dresu Ankarana. Gostje, ki so po odstavitvi Iztoka Kapušina zaigrali pod vodstvom Sandija Bracovića, so do izenačenja prišli v 70. minuti, ko je izid poravnal branilec Danijel Dežmar in vrnil upanje gostom, ki so v končnici srečanja zatresli tudi okvir gola. Dolenjci so nato v izdihljajih srečanja, natančneje v 89. minuti, na krilih Mihe Drnovška prišli do preobrata in prvih treh točk v nadaljevanju sezone. Tretjeuvrščeni Ankarančani so kloni še tretjič zapored, kljub temu pa še naprej ostajajo trdno na svoji poziciji, a zdaj za drugim Dobom zaostajajo že šest točk. Novomeščani bodo v zadnjo tretjino prvenstva krenili s petega mesta.

Rezultati 18. kroga 2. SNL:
BRDA – TRIGLAV KRANJ 0:1
Majcen 65.
DRAVA PTUJ – ROLTEK DOB 1:2
Križan 10.; Mirtič 18., Kunstelj 62.
ANKARAN – KRKA 1:2
Štromajer 20.; Dežmar 70., Kostanjšek 89.
BREŽICE TERME ČATEŽ – FARMTECH VERŽEJ 4:1
Turković 27.,54.,83., Hamzagić 92.; Trstenjak 70.

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …