Koprčani so odigrali prvo srečanje v 2 SNL pred domačo publiko, na Bonifiki se se zbrali številni ljubitelji nogometa. Nasproti so jim stali nogometaši Brd, ki so tik pred iztekom igralnega časa izenačili, končni izzid je bil 1:1.

Nogometaši Kopra so od prve minute krenili po prvo zmago v sezoni in tudi držali posest žoge, a v prvem polčasu niso uspeli zadeti. Domači so se sicer veselili zadetka v deseti minuti, vendar je bil zaradi igre z roko zadetek kapetana Ivice Guberca razveljavljen.  Gostje so poizkušali s protinapadi, enega bi lahko izkoristili v 16. minuti, a je Dawoud Dominik Jalinous meril ravno v vratarja Igorja Nenezića. Sedem minut kasneje je tudi Koper izvedel hitri napad, z roba kazenskega prostora je natančno meril Jaka Štromajer, odlično se je izkazal Denis Pintol in s skrajnimi napori preprečil zadetek domačih. Napadi Kopra so se vrstili do konca prvega dela, vendar sta mreži mirovali.

V nadaljevanju so Koprčani lovili vodilni zadetek in ga tudi dosegli v 57. minuti srečanja. Žoga je krožila okoli obrambnega prostora gostov, do žoge je na levi strani prišel Goran Galešić, ki je natančno meril v daljši vratarjev kot. Po doseženem zadetku so domači prepustili nadzor igre gostom, ki so s potrpežljivo igri prišli do točke. Tri minute pred koncem se je v kazenskem prostoru sam pred domačim vratarjem znašel Kris Jogan in neubranljivo meril v levi zgornji kot vratarja. Do konca srečanja so gostje poizkusili priti tudi do treh točk, a so bili ob zaključkih napadov premalo natančni.

FC Koper – NK Brda 1:1
600; Galešić 57’; Jogan 87’

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …