Mladinska reprezentanca Slovenije je memorialni turnir Valentina Granatkina, ki ga znova organizirajo v St. Petersburgu, odprla z odliko. Izbranci selektorja Igorja Benedejčiča so se v uvodni tekmi poigrali z Bolgarijo, ki je bila v tekmi s slovenskimi vrstniki brez pravih možnosti za zmago.

Slovenci so odlično vstopili v obračun, pritisnili na bolgarsko polovico, nagrada za dober vstop v dvoboj pa je sledila že v peti minuti. Aktivni Sredojević, ki je bil po koncu tekme s strani organizatorjev proglašen tudi za najboljšega igralca Slovenije, je na levi strani igrišča izkoristil globinsko podajo Novaka ter po prodoru v kazenski prostor zaposlil Bužinela, ki je bil hitrejši od bolgarskega branilca. Slovenska prevlada se z vodstvom ni končala, kljub temu pa so Bolgari v 18. minuti izenačili. Po prvi nevarnejši akciji Bolgarije je Čoralić storil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je v zadetek pretvoril Ivanov. Bočni branilec Olimpije se je za prekršek odkupil že v naslednji minuti, ko je krenil po levi strani igrišča ter po globinski podaji klubskega soigralca Novaka podal pred gol. Žižek žoge ni ujel, zato pa se je še drugič zapored na pravem mestu znašel Bužinel. Novogoriški napadalec je žogo s petih metrov pospravil za hrbet bolgarskega vratarja Šejtanova. Že v 26. minuti je Slovenija vodila s 3:1. Po samostojni akciji je z roba kazenskega prostora sprožil Sredojević, ki je lepo prodrl med bolgarsko obrambo ter neubranljivo zadel v desni kot. Po mirnejšem nadaljevanju so imeli priložnost za znižanje zaostanka tudi Bolgari, a je Krastev v izdihljajih prvega polčasa z bližine nastreljal zgolj prečnik.

Slovenci so na odmor odšli z vodstvom 3:1 in kmalu po vrnitvi na igrišče zadeli še četrtič, a je sodnik zadetek Ogrinca razveljavil zaradi domnevnega prekrška. Po številnih menjavah je sledila nekoliko bolj raztrgana igra, a so Slovenci niti igre kljub temu držali v svojih rokah. Končni rezultat je bil dosežen v 82. minuti, ko je hitro akcijo s strelom z razdalje kronal Kene, ki se je pod zadetek podpisal tudi zaradi slabšega posredovanja bolgarskega vratarja, saj je Šejtanov žogo nerodno izbil v svojo mrežo. Slovenska zmaga je bila povsem zaslužena in je dober uvod v nadaljevanje skupinskega dela tekmovanja, v katerem se bodo Slovenci pomerili še z Latvijo in Azerbajdžanom.

SLOVENIJA U18 4:1 BOLGARIJA U18
Bužinel (5′, 19′), Sredojević (26′), Kene (82′); Ivanov (18′ pen)
Slovenija U18: Vodišek, Čoralić, Rom, Karić Šoštarič, Pišek, Petrović, Novak, Bužinel, Ogrinec, Žižek, Sredojević. Igrali so še: Dedić, Brekalo, Kekne, Vajda, Žurga, Kambič, Šalja. Selektor: Benedejčič.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…