Mladinska reprezentanca Slovenije je dva poraza kadetske izbrane vrste s Hrvaško po sobotnem remiju maščevala še z današnjo zmago proti južnim sosedom. Varovanci selektorja Igorja Benedejčiča so prijateljska obračuna s Hrvati izkoristili tudi za pripravo na marčevski elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo.

Slovenska četa je tokrat zaigrala brez pomoči Žan Žužka in Dominika Ivkića, saj sta obetavna nogometaša z domžalskim prvoligašem odpotovala na priprave v Turčijo. Kljub temu pa so Slovenci prišli do zmage z izidom 2:0. Hrvaško mrežo je v 32. minuti, tako kot na sobotni tekmi v Umagu, načel Kevin Žižek, obetavni Mariborčan v napadu ljubljanskega Brava, v zadnji minuti dvoboja pa je prestižno zmago Slovenije potrdil celjski up Matic Marcius.

SLOVENIJA U19 2:0 HRVAŠKA U19
Žižek (32′), Marcius (90′)
Slovenija:  Vodišek, Šoštarič-Karič, Klemenčič, Flis, Žižek, Šušnjara, Tijanič, Pišek, Ogrinec, Kramarič, Požrl. Igrali so še: Kerec, Dedič, Škrbec, Marinič, Petrovič, Marcius, Ahec. Selektor: Igor Benedejčič.