Danes so bila odigrana štiri srečanja tretjega kroga 2. SNL. Drava je po Tolminu premagala še Veržej in ostaja brez poraza, Zarica in Šenčur sta se na lokalnem derbiju razšli brez zadetkov, mladi Matic Reja je z dvema zadetkoma primorski obračun med Tolminom in Ankaranom odločil v korist slednjih, na sobotnem derbiju med Dobom in Radomljami pa sta si soseda razdelila po točko, po tem ko so gostje vodili praktično celotno srečanje, so domačini v 88. minuti izenačili iz najstrožje kazni. Zadnji obračun kroga je bil odigran v Kidričevem, kjer so domači kar dvakrat povedli, a so se nogometaši kranjskega Triglava z igralcem več dvakrat vrnili v igro in iztržili še drugo točko v sezoni.

V Veržeju smo bili priča dvoboju dveh ekip s po štirimi točkami, v goste k domačinom je prišla ptujska Drava. Veržejci, po prvih dveh krogih najučinkovitejša ekipa lige, so tudi tokrat pred domačimi gledalci pričeli odločno, že v 10. minuti je domače v vodstvo povedel 20-letni Sebastjan Petek in poskrbel za veselje na Čistini. A veselje domačih ni trajalo dolgo, že enajst minut kasneje je izid izenačil Aleš Čeh, mlajši brat prvega zvezdnika lige Nastje Čeha. Kasneje se je igra umirila, videli smo nekaj priložnosti tako na eni kot na drugi strani, a mreža se v prvem polčasu ni več zatresla. V nadaljevanju sta imeli obe ekipi priložnosti za vodstvo, a vse do 79. minute napadi enih in drugih niso obrodili sadov. V 79. minuti pa so se veselili gostje, Ptujčane je v vodstvo, in kot se je kasneje izkazalo tudi do zmage, popeljal šele 18-letni Luka Šalamun, ki je v drugem polčasu vstopil s klopi in zadel za nove tri točke Drave, ki s sedmimi točkami ostaja neporažena in je kljub temu, da gre za slavno ime, prijetno presenečenje uvoda sezone. Težja preizkušnja Ptujčane čaka naslednji teden proti Ankaranu, medtem ko Veržejce čaka domači popravni izpit proti Zarici.

Na Dobu je kar 600 gledalcev spremljalo lokalni ”Vas Classico”, med sosedoma iz Doba in Radomelj. Ekipi sta na derbi odšli z dobro popotnico, Dob je zabeležil zmago pri Triglavu iz Kranja, proti Zarici, prav tako iz Kranja, pa so slavili Radomljani. Prav Radomljani so krenili silovito, že v 7. minuti je lep predložek z leve strani izkoristil Dušan Stoiljković, žogo je z glavo zabil ob tla in presenetil domačega vratarja Vezirovića ter goste povedel v vodstvo z 0:1. 21-letni nogometaš je že v prejšnjem krogu odločil zmagovalca, tokrat pa je goste popeljal do rezultatske prednosti. Predvsem v prvih petnajstih minutah smo gledali zelo živahno predstavo na obeh straneh, več od igre pa so imeli gostje, ki so bili za odtenek nevarnejši. V 24. minuti je po uigrani akciji iz prekinitve z razdalje meril Jurčević, a bil le za las nenatančen. V 28. Minuti nova velika priložnost za goste, po prekinitvi se je pet metrov od gola znašel eden od domačih napadalcev, a meril točno v vratarja Vezirovića. V 33. minuti sploh prvi resnejši strel domačinov, iz 30 metrov je silovito meril Klopčič, a je bil gostujoči vratar Andrić na mestu. Na odmor sta ekipi odšli z izidom 0:1. V drugem polčasu smo videli veliko boljšo igro Doba, v 53. minuti se je po predložku z desne v priložnosti znašel eden od domačih branilcev, a meril čez vrata. Dobljani so nato nadzorovali srečanje, si pripravili še nekaj priložnosti, a bili predvsem z glavo premalo natančni. Radomljani pa so se pomaknili malce nazaj in onemogočali resnejše napade Dobljanov. V 87. minuti pa enajstmetrovka za goste, Žumer je bil nespreten in zrušil nasprotnika v kazenskem prostoru. Odgovornost je prevzel Leskovar in po strelu z bele točke Andrića za izenačenje na 1:1. Dob bi lahko v izdihljajih srečanja prišel celo do vseh treh točk, a sta bila nenatančna Repnik in Mešanović.  Obe ekipi sta se morali zadovoljiti s točko, kar je glede na potek srečanja tudi pravičen izid. Velja omeniti še gostujoče navijače, Mlinarji so vso tekmo glasno spodbujali svoje nogometaše. Radomljani lahko obžalujejo predvsem zapravljene priložnosti iz prvega dela srečanja. Radomlje ostajajo neporažene, Dob pa je osvojil četrto točko v sezoni in ima tako po eno zmago, poraz in remi. V prihodnjem krogu Dob odhaja v Šenčur, medtem ko Radomlje doma gostijo Aluminij.

V Športnem parku Zarica, pred več kot  300 gledalci, sta se v še enem lokalnem obračunu pomerili Zarica ter Šenčur. Obe ekipi sta v dosedanjih dveh krogih zabeležili po točko, Šenčur v prvem krogu proti Dravi, tudi Zarica pa je krstno drugoligaško točko osvojila v prvem krogu proti Triglavu, medtem ko sta bili v prejšnjem krogu ekipi neuspešni proti Veržeju oziroma Radomljam. Moštvi sta si skozi celotno srečanje pripravili po nekaj priložnosti, a mreži sta tako v prvem kot v drugem polčasu ostali nedotaknjeni in ostalo je pri najbolj nepopularnem izidu, 0:0.

V reprizi pokalne sredine tekme sta se Na Brajdi merili ekipi Tolmina in Ankarani, v dvoboju za Primorsko pa so tokrat krajšo potegnili Tolminci, saj so se Ankarančani oddolžili za sredin pokalni poraz z 2:1 in jih tokrat premagali z 0:2. Domači, ki na prvih dveh tekmah niso osvojili točke, bili so poraženi na Ptuju in v Kidričevem, so v dvoboj vstopili opogumljeni s prej omenjeno pokalno zmago in v začetnih minutah pritisnili na vrata gostov, ki pa so kmalu vzpostavili ravnotežje in si pripravili nekaj lepih priložnosti. Oba vratarja sta imela v prvem polčasu kar nekaj dela, a mreži sta mirovali, ostalo je pri začetnih 0:0. Takoj po odmoru pa so favorizani gostje stopili na  plin in preko Reje, ki je zadel v 48. minuti srečanja, tudi povedli. Šele 19-letni Matic Reja se je izkazal za odlično okrepitev gostov, že v prvem krogu je odločil zmagovalca na Dobu. Domači so po prejetem zadetku vse moči usmerili v napad in puščali vse več prostora za protinapade gostov. Ankaran je vzdržal napade Tolmina, so pa gostje iz Obale še drugič zatresli mrežo domačih, znova je bil uspešen Matic Reja in se tako veselil še tretjega zadetka v sezoni. Ankarančani so v zadnjih minutah srečanje mirno pripeljali do konca in še drugič zapored svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Z drugo zmago v sezoni bodo tako po treh krogih ostali povsem pri vrhu razpredelnice, medtem ko bo Tolmin ostal povsem na dnu, še vedno brez točke. Tolminci bodo imeli prvo priložnost za dosego točk proti Triglavu, Ankaran pa odhaja na novo gostovanje, tokrat na Ptuj, kjer se bosta pomerili po treh krogih še neporaženi ekipi.

V edini nedeljski tekmi sta se v Kidričevem pomerila Aluminij in Triglav. Obračun ekip, ki tudi letos merita na najvišja mesta, ni dal zmagovalca, kljub temu, da so Kidričani dvakrat povedli. Domači so povedli v 18. minuti, ko je zadel Žiga Škoflek, 1:0 pa je bil tudi izid polčasa. Še pred odhodom na odmor so domači ostali tudi brez izkušenega Sandija Čeha, saj je nekdanji član Zavrča prejel drugi rumeni karton in moral pod predčasno prho. Moža več so izkoristili gostje in v deveti minuti nadaljevanja poravnali izid, zadel je Siniša Borenović, a se domači niso predali in so v 70. minuti preko mladega Matica Vrbanca še drugič povedli. Kljub temu pa ni ostalo pri domači zmagi, drugo točko v sezoni je Kranjčanom zagotovil izkušeni Vlado Šmit, ki je dve minuti pred koncem izkoristil najstrožjo kazen in zadel za končnih 2:2.

Rezultati tretjega kroga 2. SNL:
VERŽEJ 1:2 DRAVA PTUJ
Petek (12′); A. Čeh (18′), Šalamun (75′)
ZARICA KRANJ 0:0 ŠENČUR
TKK TOLMIN 0:2 ANKARAN
Reja (48′, 67′)
ROLTEK DOB 1:1 KALCER RADOMLJE
Leskovar (88′ pen); Stoiljković (7′)
ALUMINIJ 2:2 TRIGLAV KRANJ
Škoflek (18′), Vrbanec (70′); Borenović (54′), Šmit (88′ pen)
RK: Čeh (39′ – Aluminij)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …