Le dan po reprezentančni akciji proti Kolumbiji so v Novem mestu močno oslabljeni Mariborčani (manjkali so Tavares, Ibraimi, Filipović, Mertelj, Handanović in Zahović) odigrali zaostalo četrtfinalno srečanje pokala proti Krki in si že na prvi tekmi priigrali lepo prednost pred povratnim dvobojem, ki bo 3. decembra v Ljudskem vrtu. Prvi so na srečanju povedli Novomeščani, vendar pa v 31. minuti ostali brez Mitrovića, ki je prejel rdeči karton in vijoličasti so znali kronati terensko premoč ter so do konca srečanja s pomočjo Mendija in Mejača preobrnili rezultat in se veselili pomembne zmage.

Pokal Slovenije – prva tekma četrtfinala. Sodnik: Asmir Sagrković
Novo mesto: Portoval, 300 gledalcev.
KRKA 1:2 MARIBOR
Fuček (24′); Mendy (35′), Mejač (64′)
Izključen: Mitrović (31′) – Krka

Krka: Mitrović, Rašić, Žižić, Ejup, Vučkić, Dežmar (33′ Čretnik), Palić, Welbeck-Maseko, Fuček, Perić, Kastrevec. Trener: Andrej Kastrevec.
Maribor: Cotman, Mejač, Rajčević, Šuler, Viler, Sallalich (75′ Bohar), Dervišević, Ndiaye, Vršič (90+1′ Hotić), Mendy, Biton (69′ Sirk). Trener: Ante Šimundža.

Obračun so s priložnostjo odprli domači, ko je v tretji minuti z glavo poizkušal Perić, vendar meril preko vrat. Mariborčani so odgovorili minuto kasneje, Dervišević je z natančno podajo zaposlil Biton, ki se je znašel pred domačim vratarjem Mitrovićem, a je dvoboj iz oči v oči pripadel domačemu čuvaju mreže. Biton je imel v osmi minuti novo izredno priložnost, potem ko je Mendy prodrl po levi strani kazenskega prostora in podal pred gol, kjer pa se Biton ni najbolje znašel. Nekdaj sekund kasneje je po podaji s kota poizkušal še Šuler, a je Mitrović z nekaj težavami žogo le ukrotil. Mariborčani so si hitro priigrali možnost za izenačenje. V domačem kazenskem prostoru je v 27. minuti ob Bitonu z roko igral Ejup, sodnik Sagrković pa je pokazal na belo točko. Žogo si je nastavil Vršič, po tleh streljal v desni kot, a je Mitrović z levo nogo strel odbil. A Švicar bosansko-hercegovskih korenin je moral v 31. minuti pod predčasno prho, saj se je po hitrem protinapadu pred domačim vratarjem znašel Mejač, preigral Mitrovića, ki mu ni preostalo drugega kot zaustavljanje na nedovoljeni način. Sagrković pa je še drugič v štirih minutah pokazal na najstrožjo kazen, a Štajerci tudi tokrat niso bili uspešni. Tudi Biton je meril v spodnji levi kot, a je namero izraelskega napadalca prebral rezervni vratar Čretnik, ki je podobno kot Mitrović danes debitiral v golu Krke. Če ni šlo po dveh enajstmetrovkah, pa so gostje do izenačenja prišli v 34. minuti, ko je po prostem strelu Vršiča skok v kazenskem prostoru dobil Mendy, ki je z glavo žogo preusmeril v mrežo domačih, žoga je ob desni vratnici končal v mreži, nemočni Čretnik pa jo je lahko le pobral iz svojih vrat. Zadnja strel v prvem polčasu je pripadel Mariboru, a Čretnik po strelu Sallalicha, ki je meril z 20 metrov, ni imel težav z obrambo.

Krčani so kljub igralcu manj drugi polčas začeli podjetno in bi kaj kmalu lahko znova povedli, ko je Perić z roba kazenskega prostora poizkusil premagati Cotmana, vendar je njegov strel švignil tik ob stičišču vratnice in prečke. Takoj na drugi strani so vijoličasti izvedli hiter protinapad, ki ga je zaključil Sallalich, vendar pa je strel Izraelca na daljšo vratnico za malenkost zgrešil cilj. V 59. minuti je na levi strani prodrl Mendy ter zavrnil žogo v sredino kazenskega prostora, kjer pa je Viler meril preveč po sredini in Čretnik ni imel večjih težav. Velik pritisk Mariborčanov se je nato vendarle obrestoval v 64. minuti. Kot z leve strani je izvajal Vršič in lepo po tleh podal na rob kazenskega prostora, kjer jo je pričakal Mejač in z močnim strelom mimo vseh branilcev matiral nemočnega gostujočega vratarja. Gostje z igralcem več so še naprej dominirali in v 69. minuti bi lahko izid še povišali. Blizu novega zadetka je po lepi podaji Vilerja ponovno bil Mejač, ki pa Čretnika z bližine ni uspel premagati. V samem zaključku srečanja so domačini na vse načine želeli priti do izenačenja in si edino resno priložnost priigrali v samem zaključku srečanja, ko je do strela prišel Kramar, vendar je žogo poslal mimo vrat in ostalo je pri rezultatu 1:2, ki vijoličastim prinaša lepo prednost pred povratnim dvobojem, ki bo 3. decembra v Ljudskem vrtu.

Naloži več novic iz Pokal

Gorica po loteriji enajstmetrovk do vstopnice za finale

Prvi finalisti letošnjega pokala so nogometaši Gorice, ki so na domačem terenu po streljan…