Avstrijski prvoligaši so včeraj odigrali štiri od petih tekem četrtega kroga Bundeslige. Osrednji dvoboj sobotnega večera je bil spopad dunajskega Rapida in graškega Sturma, ki je bil zanimiv tudi s slovenskega vidika. Član Rapida je Robert Berić, ki je pred poletnim prestopom nosil dres Sturma, ki ga vodi Darko Milanič. Uspešen pa je bil tudi Tadej Trdina, ki je z novim zadetkom Wolfsberger popeljal na vrh lestvice.

Dunajsko-graški obračun sicer ni dal zmagovalca, a je bilo na igrišču kljub temu zanimivo. Štajerci so z igralcem manj ostali že v prvem polčasu, ko je Daniel Offenbacher v razmaku dveh minut prejel dva rumena kartona in moral v 31. minuti pod predčasno prho. Mreži se v prvem polčasu kljub temu nista zatresli, zato pa se je pritisk Dunajčanov obrestoval v 49. minuti, ko je po predložku z leve strani igrišča z glavo zadel Robert Berić, ki se je proti bivšim delodajalcem veselil prvenca v dresu zeleno-belih. A tudi Rapid je v 76. minuti ostal z igralcem manj, igrišče pa je moral zapustiti prav Berić, ki je zaradi prerivanja prejel neposredni rdeči karton, že pred tem pa je porumenel v 65. minuti. Gostje so izenačitev moči na igrišču izkoristili v 82. minuti, ko je nezbranost domače obrambe kaznoval Marco Djuričin.

Med strelce se je včeraj vpisal tudi Tadej Trdina, ki je podobno kot Berić poleti zamenjal sredino in se po prestopu na Koroško, v dresu Wolfsbergerja odlično znašel. 25-letni Mežičan je prvi zadetek v dresu novega moštva dosegel že ob debiju, v prvih treh krogih pa se je podpisal še pod dve asistenci. Dobro formo je ohranil tudi na gostovanju skrajnem zahodu države, pri novincu Altachu, od koder so se Trdina in soigralci vrnili z zmago 1:2. Moštvo trenerja Dietmarja Kühbauerja je v vodstvo popeljal prav Trdina, potem ko je v 52. minuti po hitrem protinapadu z lob udarcem zvito premagal domačega vratarja Martina Kobrasa. Domačini se niso predali in so preko Hannes Aignerja izenačili že minuto zatem, popoln izkupiček pa je gostom v 82. minuti zagotovil Jacobo. Wolfsberger v štirih tekmah ni oddal še niti ene točke, pri čemer ima precejšnje zasluge tudi Trdina, Korošci pa s tekmo več pred Salzburgom zasedajo sam vrh lestvice. Trdina je z dvema zadetkoma in dvema podajama trenutno tretji najuspešnejši nogometaš prvenstva.