Drugoligaši kljub prazničnemu vikendu niso mirovali, na velikonočno soboto so moči merili v 19. krogu tekmovanja. Derbi kroga smo spremljali v Kranju, kjer sta se za mestno prevlado pomerila Triglav in Zarica, več uspeha so na krilih Dejana Robnika imeli orli, ki so skočili tudi pred Dravo. Radomlje so s prepričljivo zmago proti Šenčurju še utrdile položaj na vrhu lestvice.  Neporažen v nadaljevanju sezone ostaja tudi Aluminij, ki je z minimalno zmago ugnal Ankaran. Na srečanju med Dobom in Veržejem ter Dravo in Tolminom gledalci niso videli zadetkov.

V Kranju smo že v uvodnih minutah spremljali razburljivo srečanje, ki je ponudilo tri zadetke, rdeči karton, zapravljeno enajstmetrovko in na koncu zasluženo zmago favoriziranih gostiteljev, ki so v tretjem letošnjem poizkusu uspeli premagati mestnega tekmeca in potrdili primat v Kranju. V osmi minuti je zapretil gostujoči napadalec Bafuidi in bil nenantančen, že v naslednjem napadu pa je Dejan Robnik potrdil zakon bivšega in z lob udarcem, po hitro izvedenem napadu in dolgi podaji Šmita, premagal vratarja Deronjo. Zarica je imela takoj po zadetku situacijo za izenačenje, a je še eno lepo priložnost zapravil Hajrić. Triglav je imel več od igre, čeprav Zarica ni bila brez priložnosti. Po nekaj minutah umirjene igre, je v 23. minuti po kotu Triglava mimo leve vratnice meril Stokuča. Triglav je vse igral vse napadalneje, ravno prej omenjeni Stokuča je podal do Robnika, ki je še drugič na srečanju matiral Deronjo in se v tretji tekmi v dresu Triglava veselil že tretjega zadetka. Igra Zarice je povsem razpadla, orli so nizali priložnosti eno za drugo. Eno izmed teh je v sodniškem dodatku izkoristil opazni Rok Stokuča, ki je ustrelil z razdalje, žoga pa je ob dotiku enega od obrambnih igralcev Zarice spremenila smer in prevarala vratarja Deronjo. V nadaljevanju smo videli izenačeno srečanje, gostje so vzpostavili ravnotežje, a bližje znovemu zadetku so bili še naprej gostitelji. V 70. minuti je sledila velika napaka domače obrambe, Bojić je izgubil žogo in zrušil gostujočega napadalca v kazenskem prostoru, Vinčiću pa ni preostalo drugega, kot da Bojiću pokaže pot v slačilnico in dosodi enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Šujica, a meril slabo, Džafić je z dobrim posredovanjem mrežo ohranil nedotaknjeno. Zarica kljub igralcu več tudi v nadaljevanju ni uspeli priti do resnejše priložnosti, nogometaši Triglava pa so ob budnem očesu Siniše Brkića, ki je svoje varovance moral spremljati s tribune, še naprej igrali disciplinarano in gostom niso dovolili resnejših priložnosti. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil, ostalo je pri izidu prvega polčasa in zasluženi zmagi domačih s 3:0. Triglav je z že četrto zaporedno zmago dohitel Dravo, Zarica pa je znova padla na deveto mesto.

V Kidričevem so domači podaljšali niz nepremaganosti na šest tekem in zabeležili še drugo zmago v pomladanskem delu sezone. Tokratna žrtev so bili Ankarančani, ki so večino srečanja odigrali z igralcem manj, potem ko je bil v 22. minuti, zaradi udarca z roko, že tretjič v sezoni izključen sin glavnega trenerja gostov, Luka Badžim. Po tem dogodku so vse vajeti igre prevzeli domači, ki so že v 18. minuti, po prostem strelu Krljanovića, stresli tudi okvir gostujočega gola. Kidričani so imeli večino časa žogo v svoji posesti in napadali, a se mreža gostov v prvem polčasu ni zatresla. Mednarodni sodnik Mitja Žganec je redkoštevilne gledalce razburil po pol ure igre, ko je zadetek Škofleka razveljavil zaradi prepovedanega položaja, ki pa ga je verjetno videl zgolj on. Gostje so zapretili ob koncu polčasa, po kotu, ko pa žoge vseeno niso uspeli pospraviti v gol. Tudi v drugem polčasu so domači večji del srečanja jalovo napadali. O premoči Kidričanov priča tudi razmerje strelov v korist domačih, ki so goste nadstreljali z 24:6. Kljub temu pa bi lahko v peti minuti nadaljevanja povedli Ankarančani, a je Vekić po hitrem protinapadu Nikolića zadel zgolj vratnico. Kmalu zatem novo razburjenje domačih, saj sodnik Žganec po očitnem prekršku nad Škoflekom ni pokazal na najstrožjo kazen v korist Aluminija. Odločilni trenutek na srečanju smo videli v 72. minuti, ko so po dveh zaporednih kotih domači preko Krljanovića le uspeli najti pot v mrežo. 26-letnik se je po pravi mojstrovini z 20 metrov veselil tretjega zadetka v sezoni. Mladi Ankarančani so sicer ob koncu srečanja poizkušali priti do izenačujočega zadetka, a so se domači brez večjih težav uspeli ubraniti. Aluminij je z zmago zadržal četrto mesto prvenstvene lestvice. V naslednjem krogu bodo šumari gostovali v Veržeju, Ankaran pa čaka nova težka preizkušnja proti Triglavu.

Radomljani nadaljujejo pohod proti Prvi ligi Telekom Slovenije. Po novem spodrsljaju Drave so ob prepričljivi zmagi prednost povišali na sedem točk in imajo osem tekem pred koncem lepo zalogo pred zasledovalci. Še drugič zapored so bili lanskoletni prvoligaši boljši od zadnjeuvrščenega Šenčurja in ga za razliko od preteklega srečanja tokrat premagali z visoko razliko, bilo je 4:1. Že v deseti minuti je strelsko formo iz Šenčurja tudi na domači teren prenesel Dušan Stoiljković in zadel še sedmič v sezoni. Kljub temu da so domači s hitro igro še naprej prebijali zvezno vrsto gostov in prihajali do priložnosti, se v prvem polčasu mreža, tako na eni kot na drugi strani, ni več zatresla, ostalo je pri izidu iz desete minute in minimalnem vodstvu Radomljanov. Povsem drug tempo srečanja smo spremljali v nadaljevanju, v katerem je občinstvo videlo štiri zadetke, kar tri v gostujoči mreži. Najprej se je Barukčić z uspešno realizirano enajstmetrovko s sedmim zadetkom v sezoni izenačil s Stoiljkovićem. Gostje se po drugem zadetku niso pustili zmesti in so pritisnili na vrata domačih ter po le petih minutah znižali zaostanek. Za žarek upanja v gostujočih vrstah je poskrbel Elvis Beganović, s četrtim zadetkom sezone. Izid je obveljal do 70. minute, ko je po pritisku domačih žogo v lastno mrežo preusmeril Jernej Schwarzmann ter domačim priskrbel lagodnejše vodstvo. Končni izid srečanja je v zadnjim minutah srečanja postavil Liridon Osmanaj, ki se je tako kot Stoiljković in Barukčić razveselil sedmega zadetka. Šenčurju še po tretjem pomladanskem porazu deveto mesto beži za šest točk, nove točke bodo varovanci Gorana Stankovića iskali v Dobu, Radomljani pa se odpravljajo na neugodno gostovanje v Tolmin.

Drava se je po dveh pomladanskih remijih nadejala devete zmage v sezoni, s katero bi obdržala stik z vodilno ekipo lige, a so bili Ptujčani na domačem igrišču znova neuspešni v nameri, da bi tri točke ostale doma. Tokratni nasprotniki so prišli iz oddaljenega Tolmina. Devetouvrščena ekipa lige je bila v prejšnjem krogu neuspešna proti Dobu. Tolminci, ki se bodo z Zarico in morda tudi Ankaranom še krčevito borili za obstanek v ligi, so na velikonočno soboto uspeli v svoji nameri in na Ptuju ostali nepremagani. Domačim se je poznala odsotnost Aleša Čeha in Alena Romiha, ki sta pred meseci Dravo rešila poraza v Posočju. Kljub terenski premoči ekipi nista uspeli zatresti mreže, tako da je tudi po 90 minutah ostalo pri začetnem izidu. Več od igre so sicer imeli domači, ki pa si vseeno niso uspeli ustvariti nevarnejše priložnosti, ob ne pretirano nevarnih poskusih gostiteljev pa je bil vselej na pravem vratar Vasja Simčič. Tudi gostje so si skozi celotno srečanje pripravili nekaj priložnosti, najnevarnejšo po enem od protinapadov, ko pa je domače rešil vratar Musič. Tolminci so s šestim remijem znova ujeli Zarico na osmem mestu, novo presenečenje bodo iskali doma proti Radomljam. Drava se odpravlja v Kranj, kjer jim bo nasproti stala Zarica.

Pravo, trdo prvenstveno srečanje smo spremljali tudi v Dobu, kjer je gostoval Veržej, najuspešnejše gostujoče moštvo lige. Tekmeca sta bila pred 19. krogom izenačena na prvenstveni lestvici, s 27 točkami na svojem računu. Izenačeni, a s točko več, sta ekipi tudi po odigrani tekmi. Na razočaranje sicer maloštevilnih domačih gledalcev se mreži tudi v Dobu nista zatresli. Tako Andrejč v gostujočih vrstah kot tudi Vezirović pri domačih sta imela nekaj malega dela, a se nista znašla v resnejših preizkušnjah. Veržej je tako še na peti zaporedni gostujoči tekmi uspel odnesti celo kožo, kar je lep dosežek. Tudi Dobljani ob remiju na domačem igrišču ne smejo biti razočarani, saj še naprej ostajajo v krogu peterice, ki se bori za najvišja mesta. Drugouvrščeni Triglav ter Veržej, ki zaseda šesto mesto, ločijo vsega tri točke, zato bo boj za drugo mesto in dodatne kvalifikacije še zelo vroč.

RADOMLJE 4:1 ŠENČUR
Stoiljković (10′), Barukčič (53′ pen), Schwarzmann (60′ ag), Osmanaj (84′); Beganović (58′)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …