Pa je prišel tudi čas za prvo zmago Tolmincev. Primorci so v desetem krogu pred domačimi gledalci presenetili Aluminij in se veselili sploh prvih domačih točk. Brez zmage tudi po desetem krogu ostaja Šenčur, ki je po tolminski zmagi zdrsnil na dno lestvice. Gorenjci so namreč klonili na Ptuju, kjer je zmago Dravi že v peti minuti priigral Marko Roškar. V dvoboju ekip z najboljšim napadom lige so se minimalne zmage po zadetku Igorja Barukčića veselili Radomljani, ki so prekinili pet tekem dolg niz neporaženosti Veržeja, Dob pa je klonil v Ankaranu. Domačim je zmago z dvema zadetkoma priigral Nemanja Obrenović. Krog se je zaključil z nedeljskim mestnim derbijem v Kranju, ki pa ni dal zmagovalca.

Doma še nepremagane Radomlje je tokrat pričakalo nogometaše Veržeja, ki so v zadnjem času zelo uspešni, saj so na zadnjih petih srečanjih ostali neporaženi. Pred začetkom srečanja je točkovna razlika med ekipa znašala le dve točki, ekipi pa sta v dvoboj vstopili zelo previdno. Radomljani so zapretili ob koncu 20. minute, ko so poizkušali z roba kazenskega prostora, a se je izkazal veržejski vratar Duh in žogo odbil v kot. Več od igre so v tem obdobju imeli celo gostje, a brez pravih priložnosti, nevarnejši za gol so bili Radomljani. Kljub temu pa so Radomlje vse bolj pritiskale na vrata Veržeja, ki je v 33. minuti le klonil. Predložek z desne strani je poslal Hlede, po biljardu v kazenskem prostoru pa se je najbolje znašel Barukčić in zadel za 1:0. Petindvajsetletnik je tako dosegel že peti gol v sezoni. Ob koncu polčasa je strelec edinega zadetka, Barukčić, zapravil še eno lepo priložnost, njegov šesti gol v sezoni je preprečila prečka. Kot se je izkazalo kasneje, je bil zadetek domačega kapetana tudi edini v tekmi, Veržejci tudi v nadaljevanju niso našli poti do domače mreže, Radomljani pa tako doma ostajajo neporaženi.

Na Obali so tokrat gostovali Dobljani. V uvodu smo spremljali izenačeno srečanje, a le do 11. minute. Že prvi strel v okvir vrat je našel cilj, zadetka pa so se veseli domači, potem ko je bil uspešen srbski napadalec Nemanja Obrenović. V prvem delu prvega polčasa so bili sicer nevarnejši Dobljani, ki pa niso uspeli resneje ogroziti domačih vrat. V 27. minuti je sodnik Alen Borošak po protinapadu gostov in prekršku domačih pokazal na belo točko, vseeno pa gostje velike priložnosti niso znali pretvoriti v zadetek in izenačenje, saj so zapravili enajstmetrovko, tako da je izid na semaforju še naprej kazal vodstvo domačih, pet minut pred koncem polčasa pa je bil po dveh rumenih kartonih zaradi domnevnega simuliranja pri domačih izključen Emanuel Valenta. Dob je imel celotni prvi polčas več od igre, a so bili domači v obrambi za razliko od nekaterih prejšnjih srečanj zbrani, tako da je ostalo pri vodstvu domačih z 1:0. Izid se tudi globoko v nadaljevanju drugega polčasa ni spremenil, nato pa je prišla 79. minuta in gostje so prišli do izenačujočega zadetka, prvič v sezoni je v polno meril David Lukanc, a je veselje gostov trajalo zgolj nekaj minut. Pet minut pred koncem dvoboja je namreč še drugič v tekmi udaril Obrenović in strelski prvenec obogatil še z drugim zadetkom, ki je bil dovolj za ankaransko zmago.

Na vrhu ligaške razpredelnice ostajajo Ptujčani, ki so tokrat na domačem igrišču gostili v novi sezoni neprepričljive Šenčurjane, ki tako kot Tolminci v uvodni tretjini tekmovanja niso uspeli okusiti slasti zmage. Brez nje so ostali tudi na Štajerskem, saj je moštvo Braneta Pavlina točke pustilo na Ptuju. Drava se je do zmage dokopala že v peti minuti obračuna, ko je v polno meril branilec Marko Roškar. Izid se v nadaljevanju obračuna ni več spremenil, pri minimalnem vodstvu Ptujčanov je ostalo vse do zadnjega žvižga sodnika Iztoka Gornjaka in četa mladega stratega Damjana Vogrinca se je lahko veselila še tretje zaporedne zmage, skupno že šeste, medtem ko so Šenčurjani po že šestem porazu sezone zdrsnili na dno ligaške razpredelnice.

Tolminci so namreč na zelenici domače Brajde, na kateri v štirih tekmah letošnje sezone niso osvojili niti točke, presenetili favorizirane Kidričane. Gostujoča zasedba Aluminija je v Posočje pripotovala z jasnim namenom, zaceliti rane po porazu v sosedskem derbiju z Dravo, v katerem so prekaljeni Ptujčani nadigrali mlado četo trenerja Simona Sešlarja. A pogled na semafor ob polčasu ni niti slučajno razkrival takšnega scenarija. Ob odmoru so namreč vodili Tolminci. Moštvo domačega stratega Boruta Jermola je v 14. minuti v vodstvo popeljal nigerijski napadalec Amarachi Osuji, po dobre pol ure igre pa je v polno meril še kapetan Boban Kucalović, ki se je veselil prvega zadetka v letošnji sezoni. Gostje so v drugem polčasu sicer pritisnili, a jim kaj več od priključka na zadetek zaostanka ni uspelo. V 62. minuti je še četrtič v sezoni v polno meril Lovro Bizjak in postavil tudi končni izid srečanja. Moštvo in pristaši Tolmina so se tako lahko veselili prve zmage v sezone, Aluminij pa je doživel še tretji poraz.

Edina nedeljska tekma je bila odigrana v Kranju. Še drugič v letošnji sezoni sta se v mestnem derbiju udarili enajsterici Triglava in Zarice, ki sta se lahko v zadnjih tednih pohvalili z dobro formo. Zarica je pred današnjim obračunom nanizala tri zaporedne zmage, Triglav pa je v obračun krenil s štirimi tekmami neporaženosti, po treh zmagah so varovanci trenerja Siniše Brkića remizirali z Veržejem. Gostitelji tokratnega obračuna bi si težje želeli lepšega uvoda, saj se je mreža Zarice zatresla že v drugi minuti obračuna. Po lepi akciji je na levi strani igrišča žogo dobil Igor Bukara, ki je podal v kazenski prostor, tam pa je žogo v lastno mrežo preusmeril Žiga Jurhar, ki je srečanje zaradi poškodbe zaključil že v 12. minuti obračuna. V nadaljevanju prvega polčasa zadetkov ni več bilo, na odmor so s prednostjo odšli nogometaši Triglava, tudi v drugem polčasu pa je dolgo kazalo na zmago domačih. Nato pa je prišla 87. minuta, Džafić je žogo poslal na polovico Zarice, gostje so dobili skok, s prefinjeno globinsko podajo pa je Šujico v ogenj poslal Blejdea. Nekdanji napadalec Triglava je bil hitrejši od domačih napadalcev in s težkega položaja zadel za izenačenje in delitev točk. Tako se je še drugi mestni derbi, ki ga je spremljalo kar 800 gledalcev, končal z remijem.

TKK TOLMIN 2:1 ALUMINIJ
Osuji (14′), Kucalović (32′); Bizjak (62′)
TRIGLAV KRANJ 1:1 ZARICA KRANJ
Jurhar (2′ ag); Šujica (87′)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Nogometaši Triglava ostajajo vpeti v dogajanje pri vrhu 2. SNL, potem ko so na gostovanju …