Sobotno popoldne je postreglo tudi s tremi tekmami 22. kroga 2. SNL. Vodilna kluba lige, Radomlje in Drava, sta gostovala v Ankaranu in Veržeju, kjer sta vpisala novi zmagi, v boju za obstanek pa so se pomembne zmage razveselili v taboru kranjske Zarice.

Tolminci so z novim trenerjem Janom Kragljem gorenjsko prestolnico še drugič v letošnji sezoni zapuščali brez točk. Kranjčani so hitro povedli, že v šesti minuti je gostujočega vratarja Vasjo Simčiča matiral Anel Hajrić. Posojeni nogometaš Maribora, sicer mladinski reprezentant Bosne in Hercegovine, se je razveselil prvenca v 2. SNL. Sledil je hiter odgovor posoškega kluba, saj so gostje domače vodstvo izničili že štiri minute po golu domačih je v polno meril Dejan Sokanović. Kljub vsemu pa je bil osmi zadetek v sezoni premalo za nove Tolmincev, saj so Gorenjci po dobri uri igre znova povedli. Še drugega zadetka na tekmi se je razveselil Hajrić, za nameček pa so gostje v 70. minuti ostali še brez izkušenega Matije Šuligoja. Kranjčani so se veselili prve zmage po devetem krogu, ko so ugnali Ankaran.

Četrte spomladanske zmage so se v Ankaranu razveseli Radomljani. Četa trenerja Dejana Djuranovića je upor oslabljene domače zasedbe, ki je zaigrala brez kaznovanih Robija Gajška in Luke Badžima, strla šele v zadnji tretjini dvoboja. V 66. minuti so Radomljani povedli po avtogolu domačega vratarja Mateja Paala, devet minut kasneje pa je bil dvoboj praktično že odločen. V polno je meril branilec Gregor Kosec. Gostitelji so v 87. minuti zaostanek znižali z golom Chrisa Pletikosa, a so se Radomljani že dve minuti po tem veselili tretjega zadetka, končni izid je postavil Gal Primc in Radomljanom tako priigral že trinajsto zmago sezone.

Že desetič zapored so se porazu izognili Ptujčani, ki so Veržeju brez pomoči kaznovanega Nastje Čeha zadali že četrti poraz v nadaljevanju sezone. Prleki so nadaljevali s slabo serijo, saj so spomladi v šestih krogih vknjižili vsega štiri točke, v zadnjih treh tekmah pa so doživeli tri poraze s katastrofalno gol razliko 1:15. Ptujčani so bili precej boljši nasprotnik, kljub temu pa so v prvem polčasu zabili zgolj zadetek. V 23. minuti je bil po predložku Mitje Reška natančen Rok Kidrič. Po uri igre je gostujočo prednost z evrogolom v daljši kot domačih vrat podvojil Aleš Čeh. Mlajši od bratov Čeh  je imel v nadaljevanju še eno izredno priložnost, ki pa je ostala neizkoriščena. Končni izid je v 86. minuti potrdil Rok Zorko, ki je izkoristil povratno podajo Pauka in se razveselil zadetka že na tretji tekmi zapored. Domači so imeli v 87. minuti priložnost za častni zadetek, a je najstrožjo kazen Nina Koutra zaustavil ptujski vratar Aljaž Musič.

Živčno ozračje in številne sporne odločitve, to je obeležilo drugoligaški derbi med Dobom in Triglavom. Na tribuni v športnem parku Dob se je zbralo kakšnih 150 gledalcev, ki je imelo kaj videti. Prvi so zapretili domači, po levi je prodrl Čretnik, padel v kazenskem prostoru, sodnikova piščalka pa je ostala nema. Na drugi strani so borbeni Triglavani iz prve prave priložnosti povedli. Bukara se je z razdalje nepričakovano odločil za strel in s pravo mojstrovino zatresel desni kot domačih vrat, pri čemer pa bi morda tudi mladi Pele lahko posredoval bolje. Sledili so novi napadi Doba, v enem od njih je po vlečenju gostujočih branilcev vnovič padel Čretnik, glavni sodnik Habjanič se tudi tokrat ni odločil za enajstmetrovko, po protestiranju pa je Čretnik dobil rumeni karton. Delivec pravice iz Murske Sobote je bil v glavni vlogi tudi v drugem delu, ko je s številnimi dvomljivimi odločitvami jezil predvsem goste, a Dobljani s standardnih situacij niso bili preveč uspešni. Lunder je po hitrem protinapadu streljal točno v vratarja, na drugi strani pa je po lepi akciji Krcić z glavo zadel zgolj prečko, medtem ko je Bukari domači vratar strel ubranil. Malo pred koncem tekme se je v eni številnih prekinitev vratar Džafić zapletel z lastnim branilcem, domači so žogo potisnili v mrežo, Habjanič pa je na njihovo ogorčenje razveljavil povsem regularen zadetek za izenačenje. V samem finišu tekme pa nato še trije goli. Gostje so po kotu in golu Mlakarja ob razredčeni domači obrambi povedli z 0:2, že v naslednji akciji pa je po odbiti žogi rutinirano zaključil Račić in znižal izid. Do konca je ostal še zajeten podaljšek in domači so z vsemi močmi krenili v napad, a je protinapad na prazna vrata uspel Bukari, ki je žogo potisnil v mrežo za končnih 1:3.

Pravi razpad sistema je v Kidričevem doživel Šenčur, ki je po zadnji zmagi nad Tolminom izboljšal možnosti za obstanek v 2. SNL. Na Štajerskem se ni izšlo po željah Gorenjcev, Aluminij je v domačo mrežo pospravil kar osem zadetkov. Goliada se je pričela v sedmi minuti, ko je po kotu v polno meril Robert Kurež. Šenčurjani so odgovorili s strelom Enesa Rujovića, a je bil po strelu z roba kazenskega prostora na mestu vratar Janžeković. Domačega vratarja je v 14. minuti rešil prečnik, še drugič je poizkušal Rujović. Gostje so poskušali tudi po pol ure igre, ko je strel Jogića odbila domača obramba. Gostitelji so odgovorili s strelom Škofleka, a je Vodišek odbil. V 35. minuti se je z obrambo izkazal tudi Janžeković, ki je z odlično obrambo zaustavil strel Mlakarja. V trenutku, ko so gostje vzpostavili ravnotežje, pa so domači zadeli še drugič. Najstrožjo kazen je izkoristil Bizjak. Isti igralec pa se je v zadnji minuti prvega polčasa najbolje znašel v gneči pred golom Šenčurja. Gorenjci so bili na kolenih, v nadaljevanju pa so domači zabili še pet zadetkov. Podobno kot v prvem, je tudi v drugem najprej zadel Kurež, ki je izkoristil napako gostujoče obrambe in zadel z razdalje 30 metrov. V 57. minuti je po prodoru Bizjaka v polno meril še Škoflek, tempo pa se je po petem golu vsaj za nekaj trenutkov umiril. Vse do 67. minuti, ko je Vodišek odbil strel Krljanovića, kmalu zatem je po kotu zadel še Vedran Turkalj. Delo sta v končnici dokončala še mladi Žan Medved, ki se je razveselil drugoligaškega prvenca, ter Bizjak, ki se je v 85. minuti podpisal še pod tretji zadetek na tekmi.

Rezultati 22. kroga 2. SNL:
ANKARAN 1:3 RADOMLJE
Pletikos (87′); Paal (66′), Kosec (75′), Primc (89′)
FARMTECH VERŽEJ 0:3 DRAVA PTUJ
Kidrič (23′), A. Čeh (58′), Zorko (86′)
ZARICA KRANJ 2:1 TOLMIN
Hajrić (8′, 62′); De. Sokanović (12′)
RK: Šuligoj (70′ – Tolmin)
ROLTEK DOB 1:3 TRIGLAV KRANJ
Račić (90′); Bukara (10′, 93′), Mlakar (89′)
ALUMINIJ 8:0 ŠENČUR

Kurež (7′, 52′), Bizjak (38′, 45′, 85′), Škoflek (57′), Turkalj (67′), Medved (81′)

Naloži več novic iz 2. liga

En komentar

1. Zoran Vasiljevic

16. 4. 2016 na 22:20

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…