S 16. krogom 2. SNL se bo za letošnje leto spustil zastor nad drugoligaškimi tekmami, ekipe bodo odšle na zimski odmor. Najbolj zadovoljni z jesenskim potekom prvenstva so zagotovo v Radomljah, ki so si že priigrale lepo prednost, naslov jesenskega prvaka pa bodo poizkušali proslaviti z zmago proti Triglavu. Najbolj zanimivo bo na Ptuju, kjer se bosta za drugo mesto udarili ekipi Drave in Doba, Drava ima točko naskoka pred tokratnimi gosti. K četrtouvrščenemu Veržeju prihaja Tolmin, ki je v izjemni formi in bo gotovo nevaren tudi v Prlekiji. Šenčur bo po dveh zaporednih porazih znova iskal točke, tokrat proti Ankaranu, ki beleži še slabšo serijo zadnjih tekem. Zadnja tekma bo v Kranju, Zarica proti Aluminiju potrebuje točke, kajti lahko se zgodi, da jih bo na osmem mestu že dohitel Tolmin.

Radomlje so neporažene že sedem tekem zapored in so zasluženo na vrhu drugoligaške lestvice. Lanskoletni prvoligaši so tako na dobri poti, da ponovijo šampionsko sezono 2013/14, ko so si prislužili vstop v elito. Triglav je stari znanec Radomljanov, čeprav sta se ekipi šele letos prvič pomerili med drugoligaši, sta v preteklosti vseeno odigrali več prijateljskih srečanj. Septembra so bili v Kranju boljši nogometaši Triglava in takrat gostom prizadejali prvi poraz sezone. Zadela sta Jurišić, v drugem polčasu pa je usodo lastne ekipe z avtogolom zapečatil Barukčić. Za Triglavom je znova vsaj za zdaj povprečna sezona, pred spomladanskim nadaljevanjem bi bil pravi balzam zmagati še petič v sezoni, a Radomljani bodo na domačem terenu poizkušali prvi del sezone zaključiti s stilom.

Vrnitev Damjana Romiha na trenersko mesto je nogometašem Doba očitno dobro dela, saj so ”roletarji” pod njegovo taktirko proti Zarici dosegli še drugo zaporedno zmago. Zarica je v drugem polčasu pritiskala, a so ob koncu srečanja Dobljani tekmo rutinirano pripeljali do konca. Ptujčani so proti Triglavu z golom Lonzariča iz osme minute prekinili niz šestih tekem brez zmage in zadržali drugo mesto na lestvici. Večjih težav v ekipah na obeh straneh ni, zaradi kvote rumenih kartonov bo pri Ptujčanih manjkal le Kranjc. Štajerci so zelo negostuljubna ekipa, druga najuspešnejša v ligi, res pa je, da tudi Dobljani v gosteh niso od muh. Čaka nas izenačeno srečanje, glede na trenutno formo pa se zdi, da so v rahli prednosti nogometaši Doba.

Zarica in Aluminij sta v zadnjem času v izjemno slabi formi. Ekipi sta v zadnjih šestih krogih, torej dvanajstih tekmah, skupno zabeležili le  sedem točk. Potem ko je Matjaž Florjančič uspešno pričel epizodo na klopu kranjskega drugoligaša, je ekipa v zadnjih tednih zapadla v večjo krizo, tako da so Kranjčani pred zadnjim jesenskim krogom na osmem mestu le še tri točke oddaljeni pred Tolminom. Spomnimo, nekaj krogov nazaj je bila razlika med osmim in devetim mestom že več kot deset točk. Tudi Kidričani ne morejo biti zadovoljni z jesenskim delom prvenstva, čeprav za drugim mestom zaostajo zgolj pet točk, kar se da spomladi brez težav nadoknaditi. Na prvi medsebojni tekmi se je Aluminij že v prvem polčasu znesel nad novinci v ligi in zabil štiri gole, ob koncu srečanja pa je na semaforju kazalo 5:1. Kljub neprepričljivi formi obeh ekip, se zdi, da bi lahko Aluminij še drugič letos ugnal Zarico.

Ankaran je v prvih šestih krogih zabeležil deset točk in bil povsem pri vrhu lestvice, a so v drugem delu jeseni padli v formi in nekoliko zdrsnili po lestvici. Za mlade ekipe so vzponi in padci sestavni del sezone, a krivulja rezultatov v zadnjih krogih vseeno bolj kot ne pada. Za zaključek jeseni bi bila zmaga več kot dobrodošla in proti Šenčurju je prekinitev niza brez zmage gotovo mogoča. Šenčurjani so dvignili nivo igre, a so v zadnjih dveh krogih igrišče zapuščali sklonjenih glav, uspešnejša sta bila tako Aluminij, v derbiju dna pa jih je povozil še Tolmin. Šenčur čaka spomladi ogorčen boj za obstanek, zato bi jim točka, ali pa kar vse tri, prišle še kako prav.

Še eno zanimivo srečanje nas čaka v Veržeju, kjer bo gostoval Tolmin. Glede na stanje na lestvici bi rekli, da je favorit znan, a Tolmin je izjemno dvignil svojo formo in je v zadnjih šestih krogih za Radomljami druga najuspešnejša ekipa, ob treh zmagah so zabeležili še tri remije in le še za tri točke zaostajajo za osmim mestom. Veržej se je v letošnji sezoni pokazal v zelo dobri luči in trenutno zaseda četrto mesto, a za stik z Dravo in Dobom bo potreboval boljše predstave na domačem igrišču, kjer so doslej osvojili vsega šest točk, kar je za Šenčurjem drugi najslabši izkupiček lige. Veržejci so bili v prvem polčasu proti Aluminiju nebogljeni, v drugem pa izkoristili številčno premoč in prišli do remija. Veržej je v Tolminu, ki je v minulem krogu pred domačimi gledalci razbil Šenčur, na prvi tekmi zmagal z 1:2, tudi tokrat pa lahko pričakujemo izenačeno srečanje.

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…